Yoko Taro Sözleri: Hayali Video Oyunu Yönetmeninin Maskesini Çözün

Yoko Taro, Japonya'dan gelen en ikonik video oyunu yönetmenlerinden biridir.

Yıllar boyunca, Yoko Taro bir dizi unutulmaz video oyunu üzerinde çalıştı. Üzerinde çalıştığı oyunlardan bazıları 'Drakengard' serisi, 'Nier' serisi ve 'SINoALICE'.

Japonya'dan video oyunu yönetmeninin mahremiyet için yüzüne bir maske taktığı biliniyor, bu yüzden video oyun endüstrisindeki en gizemli insanlardan biri olarak kabul ediliyor.

Bu yazıda sizlerle 35'ten fazla Yoko Taro alıntısını paylaşacağız. Komik Yoko Taro alıntıları, para Yoko Taro alıntıları ve daha ciddi Yoko Taro alıntıları dahil, burada her türlü Yoko Taro alıntısını bulacaksınız. Bu nedenle, Yoko Taro tarafından tasarlanan veya yönetilen video oyunlarının hayranıysanız, daha fazlasını öğrenmek için bu Yoko Taro alıntılarını okuyun.

Gönderim  175 Görüntüleme Güncelleme 8 ay önce
Yoko Taro Sözleri: Hayali Video Oyunu Yönetmeninin Maskesini Çözün

Yoko Taro Video Oyunu Alıntıları

Yoko Taro alıntılarının bu ilk bölümünde, video oyunu yönetmeninin video oyunlarına yönelik yöntemlerini ve yaklaşımını tartıştığı bazı Yoko Taro alıntılarına göz atacağız.


1. "Gerçekten düşündüğünüzde, bir oyunun nerede bittiği gerçekten önemli değil. Sonuç olarak, oyuncu belirli bir noktada durmaktan memnunsa, yaratıcının işlerin nerede bitmesini amaçladığı veya nerede bitmesi önemli değil... ve bu kadar çok sona sahip olma fikri burada ortaya çıktı."


2. "Dürüst olmak gerekirse, normal insanları hedef alan normal oyunlar yapıyorum. Ama nihayetinde, bu normal oyunları çıkardığımda, garip insanlar onları tuhaf oyunlar olarak buluyor ve onlardan hoşlanıyor. Bu da muhtemelen bende bir sorun olduğu anlamına geliyor. "


3. "Bir kahramanın çok sayıda düşmanı öldürdüğü bir hikayeden geçmesinin ve hikayenin en sonunda kahramanı öpmesinin bana doğru gelmediğini her zaman hissetmişimdir ve oyunu bitirdiğin yer orası."


4. "Video oyunları kullanarak filmleri ve şiirleri bile ifade edebilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı video oyunları aracılığıyla hikayeler oluşturmaya karar verdim."


5. "Cidden konuşmak gerekirse, 'Ikaruga' oyun sekanslarını müzikle nasıl senkronize ettiğimi etkiledi. İkisini insanların kalbine hitap edecek şekilde birleştirmek oldukça zor bir iştir."


6. "Yalnızca görmek istediğini gördüğün bir dünyanın eksik olduğunu hissediyorum. Bir oyun yaratıcısı olarak ben sadece, düşünce genişliğini genişletecek bir oyun hazırlamak ve iyi arasında seçim yapmak için buradayım."


7. "Oyunları çok uzun zamandır seviyorum ama bir lise öğrencisi olarak atari salonunda 'Gradius'u gördüğümde, gelecekte tüm eğlence türlerinin video oyunları tarafından ele geçirileceğinden emin oldum."


8. "Oyunlarımda bu kadar çok karakterin acı çekmesinin nedeni, gerçeği göstermek istemem."


9. "Benim inancım şu ki, eğer başka geliştiricilerin çıkardığı, oyuncuyu tatmin eden, harika aksiyonlu veya mükemmel bir hikayeye sahip oyunlar zaten varsa, o zaman farklı bir şey yaratmak istiyorum"


10. "Oyunlarımın kaotik olmasının nedeni, ben değil, dünyanın kaotik olmasıdır. Kötü sonları hedeflemiyorum, sadece doğal olarak ortaya çıkıyorlar."


11. "Yani 'Nier Automata' androidler hakkında bir hikaye gibi geliyor ama hayır, 'Automata'nın ana teması insandır."


12. "Aslında, birden fazla oyun oynamak ve kaydedilmiş dosyaları silmek diğer oyunların yaptığı şeylerdir, bu yüzden kendimi oyundaki bu unsurların öncüsü olarak görmüyorum."


13. "Eğer 100 kişi varsa, 100 kişinin de senaryomu beğeneceğini tahmin etmiyorum, ama en az bir ya da ikisinin bu hikayeyi sevip gerçekten içine girmesi için yazıyorum."


14. "'Drakengard'da, birbirini vuramayan sihirli ve sihirli olmayan füzeleriniz var."


15. "'Drakengard 3'ü yayınladıktan sonra, o zamana kadar yaptığım tüm oyunlardan herkesin bıktığını düşünüyorum ve artık gerçekten çalışmak istemiyordum. Muhtemelen gidip saklanacağımı düşünüyordum. Dağlar ve hayatımın geri kalanını bir keşiş ya da başka bir şey olarak geçireceğim."


16. "'Nier: Automata' için kimseyi hedef almam söylenmedi. Sadece istediğimi yaptım ve mümkün olduğunca Square Enix'ten saklanmaya çalıştım."


17. "Oyunlarım için ne zaman senaryo yazsam, onların herkes için beğenildiğini veya harika olduğunu düşünmüyorum."


18. "Büyürken en sevdiğim oyunlara gelince, 'Gradius' dışında bir oyundan bahsedecek olsaydım, 'Xervious' olurdu."


19. "Her halükarda, 'Nier: Automata' mükemmel bir oyun değil. Ama içindeki her şeyle gurur duyuyorum."


20. "'Nier: Automata'da kahramanlar insan değil androidlerdir ve bu bir Bilim Kurgu hikayesinde çok yaygındır."


21. "Platinum'da birden fazla ekip var, ancak birlikte çalıştığım özel ekip, Team Taura, gerçekten genç ve güçlü ve çok büyük hacimli işleri gerçekten hızlı bir şekilde gerçekleştirme konusunda çok yetenekliler."


22. "Sürekli olarak yeni bir şeyler yapmak ve seyirciyi şaşırtmak istiyorum."


23. "Kişisel olarak, unvandan sorumlu tek kişi olarak görülmek istemiyorum. Elbette, nereden geldiğini anlıyorum, çünkü oyunun yönetmeni benim ve sonuncusu üzerinde çalıştım. Ama aslında bu oyunu yapan insanlar Platinum'daki genç geliştiriciler, bu yüzden dikkatleri onların üzerine çekmek istiyorum."


24. "Gerçek amacım, yönetmenlerin bir oyun yapmaktan daha fazlasını yapabileceğine inanıyorum. Oyunlar içinde yeni olasılıklar bulabileceğimizi düşünüyorum ve işin özünde de bu olduğuna inanıyorum."


25. "Beğendiğim oyunları listelemeye başlasaydım sonsuza kadar devam edebilirdim ama bana oyun yapma isteği uyandıran başlık 'Gradius' oldu."


26. "... Platinum'un yaptığı oyunların bu aksiyon oyunu manyakları için çok fazla olduğunu düşünüyorum ve burası çok kapalı bir alan, ancak Square'in gerçekten geeky dünyalarıyla mükemmel bir uyum gibi görünüyordu. Enix yapar. Bence genel olarak, birlikte harika bir kombinasyon oldular."


Yoko Taro Maskesi Alıntıları


Hala daha fazla Yoko Taro alıntısı mı arıyorsunuz? Yoko Taro, röportaj yaparken ve halka açık etkinliklerde göründüğünde maske takmasıyla tanınır . Bu bölümde, maske takma alışkanlığıyla ilgili bazı Yoko Taro alıntılarına göz atacağız. Bu Yoko Taro alıntılarından yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz!


27. "Kim olduğumu görerek oyun algılarını değiştirmek istemiyorum."


28. "Kişisel olarak maskeyi taksam da takmasam da kendimi gerçekten farklı hissetmiyorum, ama röportaj yapmayı ya da başkalarının önünde ya da önünde başka insanlarla konuşmayı gerçekten sevmiyorum."


29. "Sadece genel olarak dünyaya baktığımda, çok fazla insan türü olduğunu ve bazılarının gerçekte kim olduklarını gizlediğini hissettim. Ve her insanın içinde, isteyip istemediğine karar verdikleri bir çeşit çarpık kimlik olduğunu hissediyorum."


30. "Şahsen, toplum içine çıkmaktan hoşlanmıyorum. Röportajlar ve görünüşler yapmanın oyunculara bilgi aktarmanın ana yollarından biri olduğunu biliyorum, ancak bunu yaparken dikkatimi çok fazla dağıtmamaya dikkat ediyorum. Bir geliştiricinin oyunlarının kendisi için konuşmasına izin vermesi gerektiğini düşünüyorum."


31. "Maskeyi takmış olsam bile kendim olmaya çalışıyorum ama aynı zamanda başkalarının benim hakkımda sahip olabileceği imajı bozmamaya da dikkat etmeye çalışıyorum ve sanırım her şeyi hafif tutmaya çalışıyorum."


32. "Evet, maskeyi taktığımda veya evde olduğumda farklıyım. Ama bunun nedeni, biri bizim bir ürünümüzü satın aldığında, oyunu nasıl algıladıklarını düşünmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Benden ziyade 47 yaşında orta yaşlı bir adam olarak sahneye çıkıp oyun hakkında konuşurken, bir oyuncunun oyunu temsil eden tuhaf bir karakter görmelerinin daha ilginç olduğunu düşünüyorum."


33. "Oyun neredeyse birçok yönden müziğin kölesi gibidir. Oyuncuların kendilerinde yaratılan duygular [müziğin bir sonucu] ve oyun bir nevi bunun arkasından geliyor."


34. "'Nier: Automata' için, Square Enix oyunu tanıtmamı emretti ve aslında yapımcımız Bay Saito ile bunu yapmak istemediği konusunda biraz tartıştım. argümanlar, maske ile bitirdik. Ben de bu şartla pes ettim."


Komik Yoko Taro Alıntılar


Yıllar boyunca Yoko Taro inanılmaz derecede komik olan birkaç alıntı yaptı. Tüm bu Yoko Taro alıntılarını bu bölümde bulacaksınız.


35. "Alkolü seviyorum. Ama bu günlerde, vücudumun ondan koptuğunu hissedebiliyorum, bu yüzden genellikle diyet kola içerim. Günde yaklaşık üç litre içerim. Tabii yine de biraz alkol karıştırırım. "


36. "Küçük yaştan itibaren her gün oyun salonlarında oynardım. O zamanlar video oyunları suçluların oynadığı bir şey olarak kabul edilirdi."


37. "Orijinal Nier'de, kurt ve maskeli insanların hikayesi vardı. Tamamen tükenmişken hikayeyi yazarken ağladığımı hatırlıyorum."


38. "Nier ekibinin genel teması, eğer bize para verirseniz, temelde ne isterseniz onu yapacağız."


39. "Akıllı geliştiricilerin çoğu bununla ilgili istatistiklerden bahseder ve metrikleri bulur; ancak bildiğiniz gibi, ben tam bir aptalım, bu yüzden böyle bir şey yapmıyorum. Hangi karar oyuncularının olduğunu bilmek yerine düşünüyorum. sonunda aldı, önemli olan sadece seçime sahip olmak ve bu kararı vermektir."


40. "Filozoflar ve psikologlar hakkında gerçekten sevdiğim şey, kulağa akıllı gelmeleri."


41. "Ramen ve dana eti gibi ucuz ve lezzetli yemekler yiyebildiğimde, 'Ah, ne güzel bir çağda doğmuşum' diye düşünmekten kendimi alamıyorum."


42. "Zaten tema olarak neden peri masallarını seçtiğimi soran çok soru aldım, bu yüzden oldukça yorgunum. Bu yüzden 'Çok para istiyorum' cevabımı hızlıca özetlemek istiyorum."


Yoko Taro Derin Alıntılar


Bu Yoko Taro alıntılarından hoşlanıyor musunuz? Yoko Taro alıntılarının son bölümü için, burada düşünmeniz için bazı düşünceli Yoko Taro alıntıları var.


43. "Benim için, hepimiz insan olduğumuzda, karşımızdaki kişiyi ya da onların nasıl düşündüğünü anlayamamamız çok ilginçtir. Bu, insani yönün beni büyüleyen bir yanı."


44. "Başarısız olmaya devam etmek istiyorum, çünkü bir sonraki adımda ne yapmak istediğimi düşünmek benim için daha kolay. Oysa başarılı olursam, o yolu takip etmem gerekebilir."


45. "Savaşı bırakamadığımız, komşu ülkeler arasında sınırlar çizemediğimiz, diğerlerinden daha zengin olmaya çalışmadığımız, sporda başkalarını yenmenin sevincini bulamadığımız, içlerinden birini seçemediğimiz zaman, insanlığın güvene layık olduğunu düşünmüyorum."


46. ​​"Bira, beyaz şarap ve viski soda içerim. İnsanlar bunu söylediğimde bana inanmıyorlar ama ben süpermarkette bulunan en ucuzunu alıyorum."


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM