Zeka ve Güzellik Hakkında İlham Verici Alıntılar

Zeka, çoğumuzun elde etmeye çalıştığı önemli bir özelliktir.

Zeka, yaşamın her alanında elde edilebileceği için bir dizi nitelikle tanımlanmaz. Bir zeka alıntısı, zihnimizi açmak ve çevremizdeki dünya hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgili herhangi bir alıntıdır.

Zeka ve güzellik hakkındaki bu ünlü alıntıların gösterdiği gibi, zeka gerçekten güzeldir. Zeka ve güzellik hakkında çok sayıda ilham verici alıntı, düşündürücü zeka alıntıları, duygusal zeka hakkında alıntılar ve hatta zekanın nasıl kötü olabileceğine dair bazı alıntılar için okumaya devam edin.

Gönderim  211 Görüntüleme Güncelleme 11 ay önce
Zeka ve Güzellik Hakkında İlham Verici Alıntılar

Zeka Hakkında İlham Verici Alıntılar

En iyi istihbarat tekliflerini bulmaya hazır mısınız? Alışılmışın dışında düşünmeniz için size ilham vermek için zeki olmakla ilgili bazı ilham verici alıntılar burada. Bu zeka alıntılarından hangisi akıllı zihninize ilham verecek?


1. "Birinci sınıf bir zekanın testi, aynı anda iki karşıt fikri akılda tutabilme ve yine de işlev yeteneğini koruyabilme yeteneğidir." -  F. Scott Fitzgerald, "Çatlak".


2. "Zihin ciddi bir şey değildir ve hiçbir zaman da olmamıştır. Üzerinde çalışılan bir enstrümandır, hepsi bu." -  Frank Harris, 'Güzellik, Mutluluk ve Trajedi'.


3. "O zaman nasıl yapılacağını bildiğim şeyi yaptım. Artık daha iyisini bildiğime göre daha iyisini yapıyorum." - Maya Angelou.


4. "Zihin doldurulacak bir kap değil, yakılacak bir ateştir." -  Plutarkhos.


5. "Eylem, zekanın gerçek ölçüsüdür." -  Napolyon Tepesi.


6. "İllüzyon ihtiyacı derin olduğunda cehalete büyük miktarda zeka yatırılabilir." -  Saul Bellow, 'Kudüs'e ve Geriye'.


7. "İnanç, zekanın ölümüdür." -  Robert Anton Wilson, "Kozmik Tetikleyici".


8. "Gerçek zeka sessizce çalışır. Durgunluk, yaratıcılığın ve sorunlara çözümlerin bulunduğu yerdir." -  Eckhart Tolle, "Durgunluk Konuşur".


9. "Başarısızlık, bu sefer daha akıllıca yeniden başlama fırsatıdır." -  Henry Ford.


10. "Zekanın ölçüsü, değişebilme yeteneğidir." -  Albert Einstein.


11. "Çılgın insanlar, sadece zekaları anlaşılmadığı için toplumun geri kalanı tarafından deli olarak kabul edilir." -  Wei Hui.


12. " Entelektüel , bildiğinden fazlasını anlatmak için gereğinden fazla kelime kullanan kişidir." -  Dwight D. Eisenhower.


Zeka ve Güzellik Alıntıları


Bu ilham verici alıntıların tamamı duygusal zeka ve zeka güzel olduğu için güzelliğin zeka ile nasıl ilişkilendirilebileceği hakkındadır. Bu akıllı alıntılardan hangisi senin için en güzeli?


13. "Akıllı bir insanın işareti, aklını kullanarak duygularını kontrol etme yetenekleridir." -  Marya Mannes.


14. "Kütüphanelerimizin maliyeti ne olursa olsun, cahil bir milletin fiyatından ucuzdur." -  Walter Cronkite .


15. "Bilginin ilerlemesi ve yayılması, gerçek özgürlüğün tek koruyucusudur." -  James Madison.


16. "Hırssız zeka, kanatsız bir kuştur." - Salvador Dali.


17. "Güzellik, dışarıdan kim olduğunuz değil, sizin gibi mücadele eden başka bir ruhu kurtarmak için verdiğiniz bilgelik ve zamandır." -  Shannon L. Kızılağaç.


18. "Duygusal olgunluğa sahip değilseniz, liderlikte başarıya giden yolculuğunuzda çok ileri gitme yeteneğiniz çok sınırlıdır." -  Dele Ola, "Değişim Ajanı Ol".


19. "İnsanlar vitray pencereler gibidir. Güneş çıkınca parlarlar, parlarlar ama karanlık çökünce gerçek güzellikleri ancak içeriden bir ışık varsa ortaya çıkar." -  Elisabeth Kübler-Ross.


20. "İyi bir kafa ve iyi bir kalp her zaman zorlu bir kombinasyondur. Ama buna okuryazar bir dil veya kalem eklediğinizde, o zaman çok özel bir şeyiniz olur." -  Nelson Mandela.


21. "Bir kadın ne kadar sade olursa olsun yüzüne doğruluk ve dürüstlük yazılırsa güzel olur." -  Eleanor Roosevelt.


22. "Duygusal öz-farkındalık, bir sonraki temel duygusal zekanın yapı taşıdır: kötü bir ruh halinden kurtulabilmektir." -  Daniel Goleman, "Duygusal Zeka".


23. "Zihniniz karışık olabilir ama duygularınız size asla yalan söylemez." - Roger Ebert.


24. "Fakir olabilirsin, ayakkabın yırtık olabilir ama aklın bir saraydır." -  Frank McCourt, 'Angela'nın Külleri'.


Ünlü Zeka Sözleri


Daha fazla ilham verici zeka alıntıları mı arıyorsunuz? İşte gerçekten önemli olan zeka alıntılarından oluşan bir koleksiyon, bunlar gerçekten ilham verici alıntılar!


25. "Bilinç ve zeka olmadan, evren anlamsız olurdu." -  Clifford D. Simak, 'Eternity Otoyolu'.


26. "Akıllı bir cehennemi aptal bir cennete tercih ederim." -  Blaise Pascal.


27. "Normalde bir adamın ne kadar zeki olduğunu, benim ne kadar aptal olduğumu düşündüğünden anlayabilirim." -  Cormac McCarthy, ' Bütün Güzel Atlar '.


28. "Zeka gerçekten bir tür zevktir: fikirlerde tattır." -  Susan Sontag.


29. "Ve yine de baktılar ve hala küçük bir kafanın bildiği her şeyi taşıyabileceği merakı büyüdü." -  Oliver Goldsmith, 'Issız Köy'.


30. "Zeka, evrimin bir kazasıdır ve mutlaka bir avantaj değildir." -  Isaac asimov.


31. "Tanrı bize doğanın harikalarını ortaya çıkarmak için zeka verir. Hediye olmadan hiçbir şey mümkün değildir." -  James Clavell, 'André Delambr'.


32. "Başkalarını bilmek zekadır; kendini bilmek gerçek bilgeliktir. Başkalarına hakim olmak güçtür; kendine hakim olmak gerçek güçtür." -  Laozi.


33. "İstihbarat o kadar enderdir ve zekaya sahip insanlar genellikle onunla o kadar kötü vakit geçirirler ki acırlar ya da propagandacı olurlar ve o zaman pek faydası olmaz.- Ernest Hemingway.


34. "Zihnimizi havalandırmaya yetecek kadar seyahat etmemiz yeterlidir." -  Henry David Thoreau.


35. "Zeka hata yapmamak değil, onları nasıl iyi hale getireceğini çabucak görmektir." -  Bertolt Brecht .


Zeki Zeka Alıntıları


Bu zeka alıntıları tamamen zeki olmakla ilgilidir. Zeka ve güzellikle ilgili tüm ilham verici alıntılar arasında, bu zekice alıntılar belki de en ilham verici olanlardır. Bu zeka alıntılarından hangisi favoriniz?


36. "Eğer hayal edemezsem, anlayamam." -  Albert Einstein.


37. "O kadar zekiyim ki bazen söylediklerimin tek kelimesini anlamıyorum." -  Oscar Wilde, 'Mutlu Prens ve Diğer Öyküler'.


38. "Bir adamın zeki olup olmadığını cevaplarından anlayabilirsiniz. Bir adamın akıllı olup olmadığını sorularından anlayabilirsiniz." -  Necib Mahfuz.


39. "Gençken zeki insanlara hayrandım. Şimdi yaşlandığıma göre kibar insanlara hayranım." -  Abraham Joshua Heschel.


40. "Dün zekiydim, bu yüzden dünyayı değiştirmek istedim. Bugün bilgeyim, bu yüzden kendimi değiştiriyorum." – Rumi.


41. "Sağduyu o kadar yaygın değildir." -  Voltaire.


42. "Tutku, en zeki insanları aptal, en büyük aptalları da zeki yapar." -  François de La Rochefoucauld.


43. "O kadar zeki olduğumdan değil. Ama sorularla daha uzun süre kalıyorum." -  Albert Einstein.


44. "Akıllı bir adam bir hata yapar, ondan ders alır ve o hatayı bir daha yapmaz. Ama akıllı bir adam akıllı bir adam bulur ve ondan hatadan nasıl tamamen kaçınacağını öğrenir." -  Roy H. Williams.


45. "Zeka güçten daha önemlidir, bu yüzden yeryüzü hayvanlar tarafından değil insanlar tarafından yönetilir." -  Amit Kalantri, 'Kelimelerin Zenginliği'.


46. ​​"Zeki olmak, işlerin nasıl olduğuna baktığınız ve kanıtları yeni bir şey bulmak için kullandığınız zamandı." -  Mark Haddon


47. "Akıllılık her şeye yarar, hiçbir şeye yetmez." - Henri Frederic Amiel.


48. "Entelektüel mi? Evet. Ve asla inkar etmeyin. Entelektüel, zihni kendini izleyen kişidir." -  Albert Camus.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM