News
02.03.2022 17:59:35
News
02.09.2023 13:00:13

Eddie Murphy'nin Kalbinize Dokunacak Altın Sözler: Gülmekten Düşünemeyeceksiniz!

Efsanevi komedyen Eddie Murphy'nin en komik, en ilham verici ve en derin sözlerini tek bir yerde topladık! Bu altın sözler kahkahalara boğulacak, hayata dair yeni bakış açıları kazanacak ve Eddie Murphy'nin zekasına hayran kalacaksınız.

Gönderim  31 Görüntüleme Güncelleme 2 ay önce
Eddie Murphy'nin Kalbinize Dokunacak Altın Sözler: Gülmekten Düşünemeyeceksiniz!

Eddie Murphy Alıntılar

Birine verebileceğim tavsiye kimsenin tavsiyesini dinlememek olur.


Arada sırada düşünüyorum, 'Sahnede ne hakkında konuşurdum?' Hiçbir zaman, 'Acaba komik miyim? Acaba şakalar bulabilir miyim?' gibi düşünmedim. Daha çok, 'Deri elbise ve öfke olmadan nasıl olur?' gibiydi.


Her zaman özgüvenim oldu. Bu, çok fazla inisiyatifim olduğu için geldi. Kendimden bir şeyler yapmak istedim.


Stüdyoların siyahların kaliteli şeyler alması için daha fazla şey yapmaya başlaması gerekiyor. Ama bu konuda takılamam çünkü 35 yıldır film yapıyorum ve yaşlı bir kadından eşeğe kadar her şeyi oynadım, bu yüzden burada oturup 'Bize yeterince rol vermiyorlar' ve çeşitlilikten bahsedemem.


Yaşlandıkça değişiyorsunuz ve ben yaşlandıkça daha yumuşak, daha hassas bir insan oluyorum.


Biliyorsunuz, tüm işlerime bakarsanız... 'Saturday Night Live'a dönerseniz, işlerimde her zaman müzik vardır, hatta komedi işlerimin birçoğunda bile - Shrek'te olduğu gibi, eşek her zaman şarkı söyler. Müzik her zaman oradadır.


42 yaşındayım ve çocuk sahibi olan bir adamın yaşıtayım, yani sanırım olması gereken yerde oynuyorum. Bu durumdan rahatım, ama aynı zamanda çılgın bir şey yapardım. Biri bana gelip bana çılgın ve komik bir hikaye teklif etseydi, bunu yapardım.


Stand-up komedyen olarak başladım. Ve en rahat ettiğim şey bu.


Ölümcül hapsim ne olur bilmiyorum. İnsanların ölüm cezasında bile yemek yiyebileceğine şaşırdım.


Böyle bir filmde iki adam arasındaki ilişki çok önemlidir. Bu iki adamın birlikte nasıl olduklarına bağlı olarak batar ya da yüzer. Sanırım iyi bir iş çıkardık.


Artık performans sergilemiyorum. Kendimi izleyiciye açıyorum. Kendimi ortaya koyuyorum. Şov artık bu.


Stand-up yapmayı bıraktım çünkü artık eğlenceli olmamaya başladı. Eğlenceli olmamasının sebebi de yeni şeyler yazmanın zor olmasıydı - bu internetten önceydi - yeni şeyler yazmak daha zordu. İşler çıldırmıştı.


Uçak kazasında ölmezsem, bu ülkenin harika bir yeteneğin büyümesini izleme şansı var.


Hip-hop'tan hiç nefret etmedim. Yeni rock and roll oldu. Afrikalıların Amerika tarihinin en büyük işi haline geldi. Hip-hop, Afrikalı Amerikalıları hiçbir şeyden daha fazla öne çıkardı. Daha fazla insanı besledi. Giyim hatlarına ve milyar dolarlık kulaklık şirketlerine çeşitlenmelerine izin verdi.


İlk konserim beni gerçekten yaşlı bir adam gibi hissettiriyor. İlk konserim Jackie Wilson'dı.


Flop bir filmin varsa ne olmuş? Hit bir filmin varsa da 'ne olmuş' - bu da bir sonraki filme doğrudur.


Stand-up'a başlamadan önce bir grubum vardı - her zaman müzik yaptım. Komik olmakla tanındım ve hayatımı böyle kazanıyorum - oyunculuktan da - ama çalmayı, yapımcılığı ve kayıt yapmayı asla bırakmadım.


Çocukların mesele şu; duyguyu ifade ederler. Geri durmazlar. Ağlamak istiyorlarsa ağlarlar, iyi bir ruh halleri varsa iyi bir ruh halleri vardır.


Orijinal bir şeyle uğraşıyorsanız, her zaman geri dönüp yeniden denemek istersiniz.


Ben sadece gerçekten yapmak istediğimi yapmak istiyorum; aksi takdirde bütün gün burada oturup gitar çalmaktan memnunum.


Afrikalı-Amerikalı aktörlerin ilk etapta çalışması gereken küçük bir kutu var ve ben o kutunun ötesine geçebildim. Axel Foley veya Reggie Hammond kişiliği olarak kaldığım bir sürü film yapabilirdim. Ama her zaman aynı şeyi yapmak istemedim. Arada sırada yere çakılıyorsun ama bunun bir parçası.


Whatzupwitu' ne kadar tuhaf olursa olsun, Michael Jackson ile bulutların üzerinde dans ederken kendisinin görüntülerine sahip çok fazla insan yok. Ben bunu sonsuza kadar saklayacağım.


Kariyerim konusunda rahatım. 20 yılı aşkın süredir film yapıyorum, bu yüzden en azından rahatlama hakkım var.


Dünyada gitmediğim bir sürü yer var, çünkü uçakta sadece biraz zaman geçirebiliyorum. 'Oraya ne kadar sürer? Uçakla iki gün mü? Ne? Hayır.'


Yapmak istediğimi yapabileceğim bir konumdayım ve yapıyorum.


Beatles'ı seviyorum.


Bir taklitçi olarak başladım ve bu tamamen gözlemlemekle ilgili - insanların nasıl hareket ettiği, ses tonları, tavırları ve tuhaflıkları.


Müzik yaparken olduğum sanatçı, oyunculuk yaparken de olduğum sanatçı. Ben her şeyim.


İrlanda ekonomisi son 15 yıldır hızla ilerliyor. Uluslararası, politik veya doğal bir felaket olmadığı sürece, İrlandalılar için işler daha da iyiye gidebilir.


20 yıldır gazete okumadım. Bilgisayara veya başka bir şeye bakmıyorum. Ne aldığına dair bir filtreye sahip olmalısın.


Müzik her zaman benimle olmuştur.


'SNL'de olmak size neredeyse hiç kimsenin sahip olmadığı benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Komik aktör için Harvard gibi.


Tam olarak Chaplin'in yaptığı gibi bir filmde yapımcı, yönetmen, yazar, besteci ve yıldız olmak istiyorum. Bunu otuz yaşına gelmeden yapacağım.


Robert De Niro'nun yaptığı şeyi yapmak için Jim Carrey'nin yaptığı şey kadar konsantrasyona ihtiyaç duyulduğunu düşünmüyorum.


Orijinal senaryoda karakterim boksörden ziyade basketbolcuydu. Bunu başarabileceğimi düşünmedim. Basketbolcu olmak için biraz kısayım!


Biliyorsunuz, film yapmak bir ekip çalışmasıdır ve bazen tüm malzemeler işe yaramaz. Arada sırada işe yaramayacak bir film yapacağımı biliyorum."


30 film yaptım ve çoğunlukla filmlerim işe yarıyor. Başarının istisna değil kural olduğu bir sektörde ben çoğunlukla başarılı oldum."


İnsanlara sürekli elli yaşına kadar film yapacağımı ve sonra gidip başka bir şey yapacağımı söylüyorum. Profesyonel bir beyefendi olacağım.


Tüm bu yıllardan sonra iyiyim ve rahatım. Kendimi rahat hissediyorum, biraz para biriktirdim, herkes sağlıklı, çocuklarım güzel ve zeki, farklı şeyler yapıyor, her şey yolunda.


En başından beri diyalogların rahat bir şekilde akmasını sağlamaya çalıştım; bunu her zaman daha otantik görünmesi için yaptım.


Ben filmlere giren bir komedyenim, bu yüzden kendimi gerçekten bir aktör olarak düşünmüyorum.


Film yapmak zaman alıcı ve sıkıcı. Çoğu zamanınızı çekimler arasında bekleyerek geçirirsiniz. Yavaş hareket eden büyük bir makine gibi.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM