George Crumb Sözleri: Müziğin Üstadı George Crumb'un İlham Veren Alıntıları

Bu makalede, ünlü besteci George Crumb'un ilham veren sözlerine ve alıntılarına odaklanıyoruz. George Crumb'un müzik ve sanat hakkındaki düşüncelerini keşfedin.

Gönderim  347 Görüntüleme Güncelleme 7 ay önce
George Crumb Sözleri: Müziğin Üstadı George Crumb'un İlham Veren Alıntıları

George Crumb Alıntılar

Gelecek, geçmişin ve şimdinin çocuğu olacak, hatta isyankar bir çocuk bile olsa.


New York Times veya Time'ı alırım ve en son rock grubundan bahsediyor, ki bazı insanlar için heyecan verici olduğundan eminim, ancak büyük bir müzik alanını ihmal ediyor.


Belki de müziğin en temel unsurlarından biri olan ritim, merkezi sinir sistemimizi en çok etkileyenidir.


Müzik tarihine yakından bakarsak, sanat müziğini onlarca hatta yüzyıllarca beslemesi gereken büyük etkili belirli unsurları izole etmek zor değildir.


Daha geniş bir anlamda, doğanın ritimleri, büyük ve küçük - rüzgarın ve suyun sesleri, kuşların ve böceklerin sesleri - kaçınılmaz olarak müzikteki karşılıklarını bulmalıdır.


Belki de iki milyon yıl önce, uzak bir galaksideki bir gezegenin yaratıkları, bugün dünya bestecilerinin karşılaştığı müziksel bir krizle karşı karşıya kaldılar.


Belki de yeni müziğin pek çok karmaşık sorunu, müziğin doğanın bir yansıması olduğu eski fikrini yeniden gündeme getirirsek yeni bir bakış açısına oturtulabilir.


Yıllar geçtikçe yazmak daha zor görünüyor.


Düşünmeden müzik yazmak kolaydır.


Şu anda müziğin çok düşük bir noktasında olduğumuzu düşünüyorum.


Bu ülkede bu tür müzik için mutlu bir zaman değil.


Benim etkilendiğim şeylerin çoğu yüzyılın başlarından.


İtiraf etmeliyim ki İspanyolcam pek iyi değil - sadece biraz okuyorum, bu yüzden İngilizce ile başladım, sonra İspanyolca olması gerektiğine karar verdim.


Geriyiye dönük bakış, bizim için oldukça kolay bir jest.


Çoğu bestecinin bugünün müziğini çok zengin bulacağından, desek ki kafa karıştırıcı olduğundan eminim; tarzlarının, teknik prosedürlerin ve estetik sistemlerinin muazzam çeşitliliği nedeniyle.


Çağdaş müzik kültürümüzün çok önemli bir yönü - bazıları bunun en önemli yön olduğunu söyleyebilir - tarihsel ve coğrafi anlamda geçmişte bilinmeyen bir derecede genişlemesidir.


Ayrıca, ziyaret ettiğim birçok ülkenin insanlarının, kendi kültürlerine ait klasik ve geleneksel müziğe her geçen gün artan bir ilgi gösterdiğini gözlemledim.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM