Mülteciler ile İlgili Sözler ve Alıntılar

Aşağıda, çeşitli kaynaklardan yıllar boyunca toplanan ilham verici ve bilge Mülteciler ile İlgili Sözler ve Alıntılar koleksiyonumuzu bulacaksınız.

Gönderim  6,038 Görüntüleme Güncelleme 3 yıl önce
Mülteciler ile İlgili Sözler ve Alıntılar

Mülteciler ile İlgili Sözler

Göçmenler ve mülteciler, insanlığın satranç tahtasındaki piyonlar değildir. Çeşitli nedenlerle evlerinden ayrılan veya ayrılmaya zorlanan, bilme ve sahip olma, her şeyden önce daha fazlası olmak için meşru bir arzuyu paylaşan çocuklar, kadınlar ve erkeklerdir.

İnsanların zulüm ve şiddet nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldıkları ülkelerde mültecilerin evlerine dönebilmeleri için siyasi çözümler bulunmalı, barış ve hoşgörü yeniden tesis edilmelidir. Tecrübelerime göre, eve gitmek çoğu mültecinin en derin arzusudur.

Dün olduğu gibi bugün de bir millet mültecilere karşı tutumuna göre değerlendirilir.

Geçmişteki ve şimdiki mültecilerin olağanüstü cesaretini ve katkılarını kutlamanızı rica ediyorum.

Çatışmayı sona erdiremezsek, mültecilere yardım etmek ve güvenlik için yasal yollar sağlamak için kaçınılmaz bir ahlaki görevimiz var.

Kimse çocuğunun mülteci olmasını istemez. Bu korkunç bir deneyimdir.

Yerinden edilmiş toplumlar değerlidir. Onların sorunları bizim sorunumuzdur.

Mülteci krizini anlamıyorum. İnsanlık tarihi bir göç ve yerleşme hikayesi üzerinden anlatılabilir. Ailemi koruyamazsam, senin olduğun yere geliyorum; Ben sadece geliyorum. Bu yuvarlak bir dünya ve hepimizin buna devam etmesi ve devam etmesi gerekiyor.

Kalıcı bir çözüm, yeni bir hayata başlama olasılığı, mültecinin kendisi için tek onurlu çözümdür.

Basitçe söylemek gerekirse mülteci biziz. Anneleri de bizim gibi, çocuklarını da aynı şekilde seviyorlar, gülüyorlar, hayal kuruyorlar ve hayatta kalıyorlar, harikalar.

İnsanlar mülteci kamplarında doğdu ve bundan bıkmaya başladılar.

Bir hükümetin mültecilere davranış şekli çok öğreticidir.

Çevresel bozulma, aşırı nüfus, mülteciler, narkotikler, terörizm, dünya suç hareketleri ve organize suç, bir ulusun sınırlarında durmayan dünya çapında sorunlardır.

Mülteci kampında yaşamanın zorluğu beni psikolojik olarak güçlü kıldı.

Avrupa'nın "Bu mültecileri ne yapacağız?" demesi şaşırtıcı. Sanki NATO üyesi olmanın ve bu ülkeleri bombalamanın onları kaçarak yaşamayı ya da kalıp bombalanmayı tercih etmeye zorladığının farkında değilmiş gibi.

Evet ve Suriyeliler. Ülkemizde korkunç bir kriz var ve ABD neredeyse hiçbir mülteciyi kabul etmedi.

Türkiye anlaşması olmasaydı, on binlerce mülteci hala Yunanistan'da mahsur kalacaktı. Komisyon, Avrupa'nın dış sınırlarının güvence altına alınmasına yönelik teklifleri erkenden sundu, ancak bunlar Konsey'de aylarca çürüdü. Gördüğünüz gibi, Komisyon uykuda değil. Çoğu zaman diğerlerini uyandırması gerekir.

Ülke içinde ülke dışından daha fazla mülteci olmasa da çok sayıda mülteci var. Seçimler için kampanya yürüttüğümüz şu anda bize yardım etmek için çalışma sorunu da var.

Kendinizi eğitin, mültecilerin her şeylerini kaybettikten sonra evleri olmadığında nelerle karşılaştıklarını öğrenin.

Çocuklarım dışında mültecilerle vakit geçirmek bana en büyük hediyeydi... aldığım en büyük hayat dersiydi.

Türkiye'de bir mülteci krizimiz yok; Burada bir ırkçılık krizimiz var.

Mülteciler için sahip olduğumuz incelemenin Avrupalıların sahip olduğundan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Avrupa, kendisini siyasi olarak parçalayan mülteci kaçışını yaratıyor ve sağcı milliyetçi partilerin Euro bölgesinden çekilmek için güç kazanmasına öncülük ediyor.

Öldürmeyi durdurmalıyız. Mültecilere izin vermeliyiz. Suriye vatandaşlarının evlerine gitmesine izin vermeliyiz.

Medya, onlar hakkında ne düşündüğümüzden çok, mülteciler vb. hakkında ne hissettiğimizle ilgileniyor.

Mülteciler savaş ya da doğal afetler ya da siyasi felaketler nedeniyle yerlerinden edildiler ve çok daha tehditkarlar çünkü onlar insanlara doğal kabul ettiğimiz tüm konforların bir anda elimizden alınabileceğini hatırlatıyorlar.

Tüm insan hikayeleri göç hikayeleridir çünkü herkes kendi çocukluğundan bir mültecidir.

Macaristan Başbakanı Viktor Orbán'ın mülteci sorununun bir Alman sorunu olduğu iddiası doğru değil. Bu bir Avrupa sorunudur.

Bu mülteci akışlarının sermaye ve mal akışının kaçınılmaz karşılığı olduğunu düşünüyorum. Başka bir deyişle, onlar da küreselleşmenin yan ürünleridir.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
1
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
1
KOMİK
0
KÖTÜ!
1
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
1
KIZDIM