Quentin Tarantino'nun Kaleminden Keskin ve Unutulmaz Sözleri

Sinemaseverler ve film yapımcıları için ilham kaynağı, Quentin Tarantino, sinema dünyasının en özgün ve ikonik figürlerinden biridir. Filmleri, keskin diyalogları, şiddet kullanımı ve özgün tarzıyla izleyicileri büyülemeye devam ediyor.

Bu yazıda, Tarantino'nun en çarpıcı ve unutulmaz sözlerinden bir derlemeyi sizlerle paylaşıyoruz. Bu sözler, sinemaya bakış açısını, şiddet hakkındaki düşüncelerini ve hikaye anlatımı konusundaki ustalığını yansıtıyor.

Gönderim  47 Görüntüleme Güncelleme 21 gün önce
Quentin Tarantino'nun Kaleminden Keskin ve Unutulmaz Sözleri

Quentin Tarantino Alıntılar

İnsanlar bana film okuluna gidip gitmediğimi sorduklarında, "hayır, filmlere gittim" derim.


Şiddet izlenmesi en eğlenceli şeylerden biridir.


Bence filmler ve müzik el ele gider. Senaryo yazarken ilk yaptığım şeylerden biri açılış sekansı için çalacağım müziği bulmak.


Köpeklerin kişiliği vardır. Kişilik çok önemlidir.


Filmleri yeterince seviyorsanız, iyi bir film yapabilirsiniz.


Paranız yoksa kendiniz bir uzun metraj film çekmeye çalışmak alabileceğiniz en iyi film okuludur.


Filmler benim dinim, Tanrı da benim patronum. Havuzumu karşılamak için film çekmek zorunda olmadığım kadar şanslıyım. Film çektiğimde her şey benim için olsun istiyorum; sanki onun için ölecekmişim gibi.


Film çekerken türü biraz yeniden keşfetmeyi umuyorum. Sadece kendi yöntemimle yapıyorum. Onların kendi küçük Quentin versiyonlarımı yapıyorum... Kendimi bir sinema öğrencisi olarak görüyorum. Bu neredeyse sinema profesörlüğüne gidiyor gibi bir şey ve öldüğüm gün mezun olduğum gün. Bu ömür boyu süren bir çalışma.


Film çekerken başka bir şey yapmıyorum. Her şey filmle ilgili. Karım yok. Çocuğum yok. Hiçbir şey önüme geçemez... Şimdiye kadar tek başıma bu yolda yürümeyi seçtim. Çünkü bu benim zamanım. Bu benim film yapma zamanım.


Sadece çok fazla film izleyerek büyüdüm. Bu türe ve o türe, bu tür hikayeye ve o tür hikayeye ilgi duyuyorum. Film izlerken kafamda biraz kendi versiyonumu oluşturuyorum, gördüğüm şey tam olarak değil - sevdiğim şeyleri daha önce hiç görmediğim şeylerle karıştırıyorum.


'Grand Budapest Hotel' tam olarak benim tarzım değil, ama ben ona bayıldım.


Pulp Fiction'ın izlenmesi hiç de zor olduğunu sanmıyorum.


İyi fikirler hayatta kalacak.


Okulda bir şey beni biraz durdurdu. İlgi duymadığım herhangi bir şeyi taklit bile edemiyorum.


Elitizme inanmıyorum. Seyircinin benden daha aşağıda aptal biri olduğunu düşünmüyorum. Ben seyirciyim.


Tarihi sevdim çünkü bana tarih film izlemek gibiydi.


Yaptığım her filmin para kazanması benim için çok önemli çünkü bana inanan insanların paralarını geri almalarını istiyorum.


Bir yazarın içinde, Gerçeği anlat. Burada birkaç sır ortaya çıkarın diyen küçük bir sesi olmalı.


CGI araba kazalarını tamamen mahvetti. Çünkü artık onlardan nasıl etkilenebilirsiniz? 70'lerde izlediğinizde gerçek arabalar, gerçek metal, gerçek patlamalardı. Gerçekten yapıyorlar ve hayatlarını riske atıyorlar. Ama CGI'nın devralmaya başlayacağını biliyordum.


Filmler vizyona girdikleri hafta sonu ile ilgili değildir ve genel olarak, bir filmin hayatının en önemsiz zamanı budur.


Aslında güçlerimden biri hikaye anlatma yeteneğim olduğunu düşünüyorum.


Japon sinemasında birinin kolunu kesip damarlar için kırmızı su hortumları takmak ve her yere kan fışkırtmak standart bir zımbadır.


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM