Sizi Erdemli Tutmak İçin Alçak Gönüllülük ve Nezaket Hakkında 40'tan Fazla Alıntı

Alçakgönüllülük, alçakgönüllü olmanın ve aşırı gurur duygusu taşımamanın erdemidir.

Bir insanı daha empatik yapan ve başkalarının duygularının farkında olan alçakgönüllülüktür. Alçakgönüllülük, başkalarının başarılarını ve mücadelelerini kabul etmemizi ve gerektiğinde yardım sunmamızı sağlar.

Size alçakgönüllü kalmanızı hatırlatmak için alçakgönüllülük hakkında popüler alıntıların bir listesini topladık. Alçakgönüllülük hakkında ilham verici alıntılar, alçakgönüllülük hakkında ilintili alıntılar ve liderlikte alçakgönüllülük hakkında alıntılar ile, burada herkese alçakgönüllü kalması için ilham verecek doğru bir alçakgönüllülük alıntısı var!

Nezaket hakkında daha fazla okumak için bu mütevazi alıntılara göz atın ve güzel alıntılar okuyun.

Gönderim  858 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Sizi Erdemli Tutmak İçin Alçak Gönüllülük ve Nezaket Hakkında 40'tan Fazla Alıntı

En İlişkin Alçakgönüllülük Alıntıları

İşte size daha alçakgönüllü bir insan olma yolunda rehberlik edebilecek, ilişkilendirilebilir alçakgönüllülük alıntılarının bir listesi .


1. "Alçakgönüllü bir kişinin kendine güvenmesi daha olasıdır… gerçek alçakgönüllü bir kişi ne kadar sevildiğini bilir." -  Cornelius Plantinga.


2. "Alçakgönüllülük, iyi bir kişiliğin yerini tutmaz." -  Fran Lebowitz.


3. "Gururlu adam alçakgönüllülüğü öğrenebilir, ancak bununla gurur duyacaktır." -  Mignon McLaughlin.


4. "Alçakgönüllülük güçlü yanlarınızı inkar etmek değil, zayıf yönleriniz konusunda dürüst olmaktır." - Rick Warren.


5. "Kendinde alçakgönüllülük olmadan başkalarına saygı olmaz." - Henri Frederic Amiel.


6. "Alçakgönüllülük yitik bir sanat haline geliyor, ancak bunu uygulamak zor değil. Bu, başkalarının başarınıza dahil olduğunu fark ettiğiniz anlamına gelir." - Harvey Mackay.


7. "Gurur bizi yapay, alçakgönüllülük ise gerçek yapar." -  Thomas Merton.


8. "Güveninizde alçakgönüllü, karakterinizde cesur olun." -  Melanie Koulouris.


9. "Yükselmek mi istiyorsunuz? İnerek başlayın. Bulutları delen bir kule mi planlıyorsunuz? Önce alçakgönüllülüğün temelini atın." -  Aziz Augustine.


Alçakgönüllülük Hakkında Ünlü Alıntılar


İşte kaçırmak istemeyeceğiniz birkaç ünlü alçakgönüllülük sözü.


10. "Kendi bilgeliğinden çok emin olmak akıllıca değildir. En güçlünün zayıflayabileceğini ve en bilgenin yanılabileceğini hatırlatmak sağlıklıdır." -  Mahatma Gandi.


11. "Liderlikle ilgili en önemli şeylerden biri, size koçluk yapılmasına izin verecek türden bir alçakgönüllülüğe sahip olmanız gerektiğidir." - Jim Yong Kim.


12. "Tevazu, geliştirebileceğimiz en güzel erdemdir." - Joyce Meyer.


13. "Alçakgönüllülükte büyük olduğumuzda, büyük olana en yakın oluruz." -  Rabindranath Tagore.


14. "Bir şeyi çözmek için birlikte çalışmak, yüksek düzeyde alçakgönüllülük ve yüksek düzeyde öz farkındalık gerektirir." -  Paul Polman.


15. "Bazıları, gururunu düşürmenin yenilgiyi kabul edip etmediğini soruyor. Bence değil. Alçakgönüllülük içsel gücün ve bilgeliğin bir işaretidir." -  Haemin Sunim.


16. "Alçakgönüllülük, tüm erdemlerin sağlam temelidir." -  Konfüçyüs.


17. "Alçakgönüllülük tüm eylemlerimize eşlik etmeli, her yerde bizimle olmalı; çünkü iyi işlerimizle övündüğümüz andan itibaren, erdemdeki ilerlememiz için bunların hiçbir değeri yoktur." -  Aziz Augustine.


18. "Gerçek alçakgönüllülük, sefil, kendini beğenmiş, kendini küçümseyen bir ruh değildir; o, Tanrı'nın bizi gördüğü şekliyle kendimizin doğru bir değerlendirmesidir." -  Tryon Edwards.


Aydınlatıcı Alçakgönüllülük ve Nezaket Alıntıları


Alçakgönüllülük ve nezaket, sizi mümkün olan her şekilde aydınlanmış hissettiren erdemlerdir. Bu alıntı listesi aynı amaca hizmet etmeyi amaçlamaktadır.


19. "Alçakgönüllülük, nezaket ve yardımseverlik çok daha ileri gider ve hayal bile edemeyeceğiniz kapılar açar." - Ann Tran.


20. "Cevaplara sahip olmadığınızı bilmek bile alçakgönüllülüğün, açıklığın, kabulün, bağışlayıcılığın ve öğrenme hevesinin reçetesidir ve bunların hepsi iyi şeylerdir." -  Dick Van Dyke.


21. "Alçakgönüllülük, kibirin açabileceğinden çok daha fazla kapı açar." -  Zig Ziglar.


22. "Kim daha alçakgönüllü? Evrene açık bir zihinle bakan ve evrenin bize öğreteceklerini kabul eden bilim adamı ya da bu kitaptaki her şeyi söyleyen biri, kelimenin tam anlamıyla doğru kabul edilmeli ve her şeyin yanılabilirliğini umursamamalıdır. işin içinde insan var mı?" -  Carl sagan.


23. "Alçakgönüllülük, kendimizin doğru bir yargısından başka bir şey değildir." -  William Law.


24. "Gerçeğin en büyük dostu Zaman, en büyük düşmanı Önyargı ve sürekli arkadaşı Tevazu'dur." -  Charles Caleb Colton.


25. "Edinmeyi umabileceğimiz tek bilgelik, alçakgönüllülük bilgeliğidir." -  TS Eliot.


26. "Tarihin karşısında gerçek tevazu söz konusu olduğunda, hiçbir şey tam bir sessizliğin yerini tutamaz." -  Lev Grossman.


27. "Gerçekten büyük bir adamın ilk sınavının alçakgönüllülüğünde olduğuna inanıyorum." - John Ruskin.


28. "Alçakgönüllülüğün zayıflık olduğunu düşünme; kemiklerine güç iliği verir. Eğil ve yen, eğil ve yenilmez ol." -  Charles Spurgeon.


Yaşam Boyu Hatırlanması Gereken Alçakgönüllülük Sözleri


Bazı alıntılar hayatınızı değiştirmenize yardımcı olur ve zor zamanlarda size rehberlik eder. İşte size yaşamınız boyunca yardımcı olacak birkaç alçakgönüllülük alıntısı. Aşağıdaki en iyi alçakgönüllülük alıntılarına göz atın. 


29. "Bir konuda kesinlikle net olalım: Alçakgönüllülüğü sahte alçakgönüllülük veya kölelik ile karıştırmamalıyız." -  Paulo Coelho.


30. "Daha alçakgönüllü olun. Kendi yeteneklerinizin sınırlarını bilmediğinizi unutmayın. Başarılı olsun ya da olmasın, kendinizi aşmaya devam ederseniz, kendi hayatınızı zenginleştireceksiniz ve hatta belki birkaç yabancıyı memnun edeceksiniz." -  AL Kennedy.


31. "Tevazu olmadan insanlık olamaz." - John Buchan.


32. "Melekleri şeytana çeviren gururdu; insanları melek yapan alçakgönüllülüktür." -  Aziz Augustine.


33. "Kibir, gururdan ziyade alçakgönüllülüğün bir işaretidir." -  Jonathan Swift .


34. "Tevazu kendini daha az düşünmek değil, kendini daha az düşünmektir." - Rick Warren.


35. "Alçakgönüllülük, kendinizin değilmiş gibi anlamaktan memnun olduğunuz amaçların bir kabı olmaya çalışmakla ilgilidir." -  David Milch.


36. "Gerçek deha, düşünce alanındaki alçakgönüllülüğün doğaüstü erdeminden başka bir şey değildir." -  Simone Weil.


37. "Gurur kimin haklı olduğuyla ilgilidir. Alçakgönüllülük neyin doğru olduğuyla ilgilidir." -  Ezra T. Benson.


38. "Hiçbir şey alçakgönüllülük görünümünden daha aldatıcı değildir. Çoğu zaman yalnızca düşüncesizlik ve bazen dolaylı bir övünmedir." -  Jane Austen.


39. "Alçakgönüllülük, minnettarlık gibi bir teknik değil, bir yaşam biçimidir." -  Ed Latimore.


40. "Tuttuğum ve değer verdiğim üç değerli şeyim var. Birincisi yumuşaklık, ikincisi tutumluluk, üçüncüsü ise kendimi başkalarının önüne koymaktan alıkoyan alçakgönüllülüktür." -  Lao Tzu.


41. "... yetenek hiçbir şey ifade etmez, deneyim, alçakgönüllülük ve sıkı çalışma ile elde edilen her şey demektir." -  Patrick Süskind.


42. "Kardeşlerimize düşmanlığı yenerek, onları kendimiz gibi sayarak ve onları bizden daha yükseğe ya da daha yükseğe kaldırarak kendimizi alçaltmayı seçebiliriz." -  Ezra Taft Benson.

"Melekleri şeytana çeviren gururdu; insanları melek yapan alçakgönüllülüktür." - Aziz Augustine.

Image

Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM