Stewart Butterfield Sözleri: İş Dünyasında Yol Gösteren İfadeler ve İçgörüler

Stewart Butterfield, iş dünyasında yol gösteren sözleriyle tanınan bir liderdir. Bu makalede, Butterfield'ın iş, iletişim, takım çalışması, teknoloji ve motivasyonla ilgili güçlü sözlerini keşfedin. Butterfield'ın vizyonu, liderlik felsefesi ve iş stratejileriyle ilgili içgörülerle dolu bu derleme, iş dünyasında başarı ve ilham arayanlar için değerli bir kaynak sunar. İçerik, Butterfield'ın öne çıkan alıntılarına odaklanırken, onun iş dünyasında nasıl bir etki yarattığını ve liderlik tarzının altında yatan prensipleri de inceler. Stewart Butterfield'ın derin bir deneyim ve bilgi birikimiyle paylaştığı bu sözleri, iş dünyasında fark yaratma arayışında olan herkes için ilham verici ve öğretici niteliktedir.

Gönderim  22 Görüntüleme Güncelleme 18 gün önce
Stewart Butterfield Sözleri: İş Dünyasında Yol Gösteren İfadeler ve İçgörüler

Stewart Butterfield Alıntılar

"İnsanların yerine geçmeyen ancak düşünceyi dondurma işlevini yerine getirebilecek birçok otomasyon var."


"Sıradan yetenekler açısından mutlak yıldız bir ekip oluşturabilirsiniz, ancak birlikte çalışmıyorlarsa, daha az doğal yetenek olsa bile birlikte çalışan ve uyumlu bir ekip çok daha etkilidir."


"Slack'in iç kullanımını düşündüğünüzde, e-postanın sağlamadığı birçok özellik bulunmaktadır. İç iletişimde e-postadan Slack'e geçmek daha fazla şeffaflık sağlar."


"Eğer empatiye sahip değilseniz bir şeyleri tasarlamak çok zordur."


"Sert veriler önemli bir hikaye anlatır; kullanıcı istatistikleri ve satış rakamları her zaman temel metrikler olacaktır. Ancak, kullanıcılarınız her gün büyük miktarda nitel veri paylaşıyorlar ve birçok şirket bu verilere nasıl veya unutuyor da tepki vermiyor."


"Her büyük şirketin bilgisayarlarının içinde alınan her karar bulunmaktadır. Ancak, insanlar doğru bilgiyi bulmak için büyük miktarda zaman harcıyorlar."


"Eğer 10.000 kişilik bir şirkette çalışıyorsanız ve iletişim için e-postayı ana iletişim aracı olarak kullanıyorsanız, o zaman muhtemelen şirket içinde gerçekleşen tüm iletişimlerin yüzde birkaç yüzüne erişiminiz vardır. Ancak, Slack kullanıyorsanız, muhtemelen yüzde 10 veya 20'ye erişiminiz olabilir."


"İlk beş yılımı hayatımda, çok küçük bir kasaba olan ve çoğunlukla hippi olan, yaklaşık 300 kişilik bir kasabada kıyıda Britanya Kolumbiyası'nda kütük bir kabinde geçirdim. Akıp giden su yoktu, elektrik yoktu. 12 yaşındayken, ismimi Dharma'dan Stewart'a değiştirdim. O yaşta, sadece normal olmak istersiniz."


"Araştırma ekibimizi, müşterilerle bir arada oturup Slack'in nasıl çalıştığına dair bazı içgörüler elde etmek için gönderdik. Ayrıca her ay on binlerce Twitter iletişimi ve müşteri destek bilet sistemi aracılığıyla on binlerce temas noktası elde ediyoruz ve bu sonuçları sentezleyebiliyoruz."


"İçeriden bazen Slack'in bir sinir sistemi, bağ dokusu veya iç ağ gibi olduğunu söylüyoruz."


"Hippiler, asit-testinin erken internetle buluşma akışına kendimi bağdaştırıyorum. Verilerimizi açık ve işbirliği içinde kullanmamız gerektiği fikri beni etkiledi."


"Benim motivasyonum, sadece gerçekten, gerçekten iyi bir iş çıkarmaktır. Eğer daha iyi bir müzisyen olsaydım, muhtemelen bir müzisyen olurdum."


"Zihnimin temizlenmesi gerektiğinde yaptığım birkaç şey var. İlk olarak, nefes nefese kaldıktan sonra yerde yatmamı sağlayan, gerçekten nefesimi kesen egzersiz yapıyorum ve ölecekmişim gibi nefes alıp alamayacağımı düşünüyorum. Diğeri ise müzik çalmaktır."


"E-postanın erişilebilirliği - kötü bir şey gibi gelse de, aslında tüm insanların sahip olabileceği en alt seviye mesajlaşma protokolüdür. Herkesin olabilir. Organizasyonel sınırları geçebilir. Hiç kimse sahibi değil. Belirli bir şirketin platformu değil."


"Bir şirket içinde, herkesin aynı teknolojiyi kullanmasını emredebilirsiniz, bu da en düşük ortak nokta teknolojisinden biraz daha, bilmiyorum, yüksek sadakat teknolojisi olmanıza olanak tanır."


"Düşünüldüğünde, Flickr'in 2004 yılında başlatıldığını ve bir yıl sonra Yahoo ile anlaşma yapıldığını ve Mart 2005'te kapandığını unutmamak gerekir. Nispeten kısa bir süre için gerçekten bağımsızdı."


"Siz belirli bir yönde gitmeye çalışıyor olabilirsiniz ve insanlar başlangıçta bunu anlamayabilirler. Bizim durumumuzda, bu ürün için aklımızda olan kullanıcıları biliyorduk. Bu yüzden ilk günlerde, gerçekten sadece testçiler olan müşterilerimize baktık ve Slack'i başarıyla kullanması gereken ekiplere ekstra dikkat ettik."


"Slack'te farklı konuları tartışmak için kanallar oluşturursunuz. Küçük bir grup için, bu kanalları yönetmek ve gezinmek nispeten kolaydır."


"Dışarıdan, Yahoo son derece başarılıydı. Para kazanıyordu, hala Google'dan daha büyüktü. Ancak oraya geldiğimde, içeriden nasıl bir felaket şirket göründüğünü öğrendim. Birçok başkan yardımcısı vardı ve temelde onlar arasında bir alan savaşıydı."


"Beni insanlar liderlik yaptığım için akıllı sanıyorlar. Şanslıyım. Belki ben de akıllıyım. Ama, şanslıyım."


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM