Beyzbolun Efsane İsmi Hank Aaron'dan İlham Veren Motivasyon Dolu Sözleri

Hank Aaron, beyzbol dünyasında bıraktığı eşsiz iz ve yaşam felsefesi ile tanınan bir efsanedir. Sözleri, çoğu zaman zorluklarla dolu bir kariyerde ve hayatta karşılaşılan engellerde ilham kaynağı olmuştur. Slump dönemlerinden tutun, rekor kırmaya giden yolculuğuna kadar, Aaron'un unutulmaz sözleri, başarı, azim ve dayanıklılık üzerine derin düşündürücü mesajlar içerir. Onun perspektifi, yaşamın zorluklarına karşı sürekli bir mücadele ve ilerleme çağrısı yapar. Hank Aaron'un sözleri, spordan hayata dair değerli öğretilerle dolu bir hazinedir.

Gönderim  23 Görüntüleme Güncelleme 23 gün önce
Beyzbolun Efsane İsmi Hank Aaron'dan İlham Veren Motivasyon Dolu Sözleri

Hank Aaron Alıntılar

"Her zaman devam etmek benim yaşam tarzım oldu. Çıkmazdayken, kötü hissederken veya saha dışında sorun yaşarken yapılacak tek şey devam etmekti."


"Baseball'da üç bin vuruşa ulaşmak için on yedi yılımı aldı. Golf sahasında bir öğleden sonra başardım."


"Bir ineği sadece belirli bir süre sağabilirsiniz, sonra sadece kovayı tutarsınız."


"Başarının bir parçası başarısızlıktır."


"Baseball'da hoşuma giden şey, bir kişi ile bir kişi arasındaki mücadele. Orada tek başına durursunuz ve bir hata yaparsanız, o sizin hatanızdır. Bir home run vurursanız, o sizin home run'ınızdır."


"İnsanlar beni bir beyzbol oyuncusu olarak kabul etmeye hazır değildi. Babe'nin rekorunu kovalamanın en kolay kısmı oyunun kendisiydi. En zor kısım ise oyun bittikten sonraki basınla başa çıkmaktı. Onlar hiçbir zaman anlayamazdı."


"Triple, beyzbolun en heyecan verici oyunudur. Home run'lar birçok oyunu kazanır, ama hayranların neden bu kadar takıntılı olduklarını hiç anlamadım."


"Yeteneğime asla şüphe etmedim, ama tüm hayatınız boyunca aşağı olduğunuz söylendikçe, diğer adamların sizin göremediğiniz bir şeyi mi olduğunu düşündürür. Eğer varsa, hala onu arıyorum."


"Umuyorum ki bir gün bir çocuk, siyah veya beyaz, benimden daha fazla home run vurur. Kim olursa olsun, onun için olacağım."


"Okumaya gelmedim. Vurmayı öğrenmeye geldim."


"Spor yapmadan veya ter dökmekten bir yol olmadan kendimi iyi hissetmiyorum."


"Sahada, siyahlar süper dev olabilmişti. Ancak oyun günleri bittiğinde, işte burası sona eriyor ve tekrar otobüsün arka kısmına dönüyoruz."


"Bir Amerikalı olmaktan çok gurur duyuyorum. Bu ülkenin çok potansiyeli var, sadece şeylerin daha iyi olmasını isterdim, veya ne olursa olsun, ve bence olacak."


"Bir sopam olduğunda asla gülümseme yapmam. O zaman ciddi olmalısın. Sahaya çıktığımda, benim için hiçbir şaka yok. Yüzümde gülümsemeyle dolaşmam gerektiğini hissetmiyorum."


"Pitcherin sadece bir topu var. Benim bir sopam var. Yani silahlarda avantaj bende ve topu atan adama düşünceleri düşündürüyorum."


"Pitcherin sadece bir topu var. Benim bir sopam var. Yani silahlarda avantaj bende ve topu atan adama düşünceleri düşündürüyorum."


"Pitcheri tahmin etmek, başarılı bir vurucu olmanın %80'ini oluşturuyor. Diğer %20 sadece uygulamadır."


"Jackie bir eczanede konuşma yapıyordu ve dedim ki, 'Bu fırsatı bir daha elde edemem, bu yüzden Jackie Robinson'ı dinlemem gerekiyor.' Ne kadar bilmediğimi biliyordum, ön sıralarda yer aldım ve yanımda babam vardı."


"Bazı insanlar, beyaz bir adamın rekorunu kırmaya çalıştığım gerçeğini hoş karşılamadı."


"Hiçbir zaman siyah bir başkanımız olacağını düşünmemiştim. Başkan Obama olağanüstü bir iş çıkardı... Sadece ihtiyacı olanı alamadı, işlerin seviyesine getirilemedi."


"Çok kötü, entegrasyon daha erken gelmedi, çünkü birçok beyzbol oyuncusu büyük ligleri yapabilirdi. Bu yüzden, geriye bakıyorsunuz ve - Babe Ruth veya diğer bazı adamlara bir şey çalmamak için - gerçekten dünyanın en büyük beyzbol oyuncularıyla oynamadılar."


"Uzun yıllar boyunca, hatta Jackie Robinson'dan sonra, beyzbol gerçekten çok ayrıydı. Bize hiçbir şans tanımadınız. Beyzbol, zambak beyazları içindi."


"Tüm kariyerim boyunca aynı pitch'i aradım, bir breaking ball. Her zaman. Fastbolle ilgilenmedim. Hiçbiri benden geçiremezdi."


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM