Minik Buda'nın Yazarından Lori Deschene'den 22 Olumlu Alıntı

Lori Deschene, Tiny Buddha adlı çevrimiçi web sitesinin kurucusu ve yöneticisidir.

Lori, Massachusetts'te küçük bir kasabada doğdu. Yazmak ve serbest çalışmakla ilgilendi, bu da onu sitesini kurmaya yönlendirdi.

Tiny Buddha 2009 yılında kuruldu ve okuyucuların ve yazarların kendilerine ve hatta başkalarına yardım etmek için düşüncelerini ve fikirlerini uygulayabilecekleri ve paylaşabilecekleri çevrimiçi bir platform olarak ortaya çıktı. Bu web sitesi aşk, mutluluk, bilgelik, bırakma ve çok daha fazlası hakkında düşüncelerin paylaşılmasına yardımcı olur.

İşte Lori Deschene'den en iyi alıntılar.

Gönderim  1,944 Görüntüleme Güncelleme 2 yıl önce
Minik Buda'nın Yazarından Lori Deschene'den 22 Olumlu Alıntı

Ünlü Lori Deschene Sözleri

Lori Deschene alıntıları, kişinin acıdan kaçınamayacağını söyler, ancak acıyı kabul etmek veya acıyı sürdürmek bizim seçimimizdir. İşte Lori Deschene'den en ünlü kendi kendine yardım alıntıları.


1. "Bilinçli olarak ona odaklanmayı seçmedikçe, zevk almayacağınız bir şeye hayret etmek için biraz zaman ayırın."  


2. "Acele ederken göremediğiniz şeyleri görün. Stresliyken duyamadığınız şeyleri duyun."


3. "Duyularınıza kendinizi o kadar kaptırın ki, diğer her şey bir anlığına durmuş gibi görünür, çünkü aslında hiçbir şey durmaz."


4. "Her zaman pozitif olmak zorunda değilsiniz. Üzgün, kızgın, sinirli, sinirli, korkmuş veya endişeli hissetmek tamamen normaldir. Duygulara sahip olmak sizi 'olumsuz bir insan' yapmaz. Sizi insan yapar."


5. "Yarının daha iyi olacağını hayal ederek günlerimizi sabote edebiliriz ya da mücadele ederken kendimizi affederek ve şu anda elimizden gelenin en iyisini yaparak anlarımızı yakalayabiliriz."


6. "Mola vermek istediğinde bedeninize saygı gösterin. Dinlenmek istediğinde zihninize saygı gösterin. Kendiniz için bir ana ihtiyacınız olduğunda kendinizi onurlandırın."


7. " Kırılganlık olumsuz bir durum değil. Yolumuza böyle başlıyoruz. Ben kendi yoluma çoğundan biraz daha geç başladım."


8. "Bu günü bir anda almak zorunda değilim, aksine bir adım, bir nefes, her seferinde bir andır. Ben sadece bir kişiyim. İşler bittiğinde yapılır."


9. "Belki sosyal mesafeler geçmişte kaldığında biraz daha sıkı sarılır, biraz daha tutunur ve hiçbir şeyin sevdiğimiz insanlarla geçirdiğimiz zamandan daha önemli olmadığını hatırlarız."


10. "İşlerin belirli bir şekilde olması gerekmediğine karar verdiğimiz an, onları hayal etmek için bildiğimizden daha iyi olma olasılığını yaratırız."


11. "Barış, bugünü kabul etmek, dünü bırakmak ve yarını kontrol etme ihtiyacından vazgeçmektir."


12 "Duraklama alıştırması yapın... Sert tepki vermek üzere olduğunuzda duraklayın ve daha sonra pişman olacağınız şeyleri yapmaktan ve söylemekten kaçınacaksınız."


Lori Deschene'den Kendi Kendine Yardım Alıntıları


İşte Lori'den neden sürekli pozitif olmak zorunda olmadığınızla ilgili kendi kendine yardım alıntıları. Tiny Buddha'dan Budist alıntılarının listesi, kafa karışıklığınızı gidermenin yolunu gösterir.


13. "Olumsuz düşüncelerin kafanıza gelmesini engelleyemezsiniz, ancak sizi ve hayatınızı kontrol etmelerine izin vermeyi bırakabilirsiniz."


14."Asla mükemmel olmayacağınızı, hayatın her zaman zorlukları olacağını ve insanlar bazen sizi hayal kırıklığına uğratacağını kabul edin. Kabul etmek, barışın ilk adımıdır."


15. "Zorluklarınla ​​baş edebilecek kadar güçlüsün, sorunlarına çözüm bulabilecek kadar bilge ve yapılması gerekeni yapabilecek kadar yeteneklisin."


16 "Endişeleniyorsan ve hiçbir şey yolunda gitmiyorsa, değerli zamanını boşuna harcadın demektir. Endişeleniyorsan ve bir şeyler ters gidiyorsa, yine de değerli zamanını boşa harcamışsın demektir."


17. "Kendinizi seviyorsanız, başkalarının sizi sevmemesinin bir önemi yoktur çünkü kendiniz hakkında iyi hissetmek için onların onayına ihtiyacınız yoktur."


18. "Hayat dengeden ibarettir. Her zaman bir şeyler yapıyor olmanız gerekmez."


19. "Orada olun. Açık olun. Dürüst olun. Nazik olun. Dinlemeye, anlamaya, kabul etmeye ve affetmeye istekli olun. Aşk sizin için bu anlama geliyor."


Lori Deschene'den Alıntıları Bırakmak


Beklentiler gerçeği karşılamadığında kendimizi yargılamaya başlarız. Bazı şeyleri bırakmanın bazen gerekli olduğunu anlamalıyız. İşte bize bunu hatırlatmak için mutlu, motive edici alıntıların listesi. Lori Deschene'nin bu Küçük Buda alıntılarından hangisi sizi düşündürecek?


20. "Sık sık kin besleriz çünkü diğer kişinin kurtulmasını istemiyoruz. Ama gerçekten bağımlı olan kim: devam edenler mi yoksa tutunanlar mı?"


21. "Bu an, bizi strese sokan her şeyi bırakmak için yeni bir fırsattır. Bu an, derin bir nefes almak için yeni bir şans, böylece kendimizi çok bunalmış hissetmeyiz."


22 "Elinden gelenin en iyisini yap ve gerisini boş ver. Ne kadar çabalarsan çabala mükemmel olamazsın, bu yüzden çaba gösterdiğin için kendine kredi ver ve durmaya çalış..."


Tepkiniz?

1
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM