John Thorn Sözleri: Beyzbol Tutkusu ve İlham Veren Düşünceler

Bu makalede, ünlü beyzbol yazarı John Thorn'un derinlikli düşüncelerini ve ilham veren sözlerini keşfedin. Thorn'un beyzbola ve yaşama dair eşsiz bakış açısıyla dolu alıntılarını burada bulabilirsiniz. Beyzbolun büyüsü, tutkusu ve insan doğası hakkında yazılmış güçlü sözler, bu makalede sizleri bekliyor.

Gönderim  55 Görüntüleme Güncelleme 1 ay önce
John Thorn Sözleri: Beyzbol Tutkusu ve İlham Veren Düşünceler

John Thorn Alıntılar

"Ancak hayal hiçbir zaman unutulmaz, sadece bir kenara bırakılır ve hiçbir zaman ulaşılamaz olmaz: Hayal önceden erkekleri erkeklerin dünyasıyla bağlarken, şimdi erkekleri çocukların ruhuyla yeniden birleştirir."


"Ancak onu bir sonraki on yılda ulusal bir geçmiş olarak yeniden kazanmak için zıpladı: yeni kahramanlar, canlı rekabet ve patlayan refah, hem büyük ligler içinde hem de dünya çapında genişleme hayallerini doğurdu."


"Birçok kişi için Eylül ayı, Nisan ayıyla keskin bir kontrastın yaşandığı bir aydır, herkesin ümit etmeye cesaret ettiği zamanlar. Uzmanlar tarafından belirtildiği gibi, eğer beyzbol hayata çok benziyorsa, bu çünkü hayat kazanmaktan çok kaybetmekle ilgilidir."


"Sonunda, mezarıma gitmeden önce yapacağım her neyse, umarım genç insanlara bakmak olmaz."


"Ve sonra 90'lar geldi, yönetim, birdenbire oyunculara kontrolü bıraktıklarını korkarak, beyzbolun karlılığını 'oyunu bir iş gibi yöneterek' geri kazanmaya çalıştı."


"Oyun son harika haftalarına girerken, sonbaharın soğuğu sadece bir takım için zafer gerçeğini işaret eder. Oyun sahaları kahverengiye dönecek ve sertleşecek, kar yağacak, ama taraftarın kalbinde bir yeşil tomurcuk filizlenecek."


"Oyuncuların tanımlamalarını ve kendi kupalarını talep etmeleri yerine, ödül kupaları verin. Sonuç olarak, onlara oynamaları için ödeme yapın, böylece etkinlikleri sadece iş gibi değil, iş olarak da görünsün."


"Beyzbol canlı bir miras sunar, geçmiş sezonların güçlü akıntısı ile gelecek gün, gelecek hafta, gelecek yıl umudunu dengeler."


"Kültürümüzdeki her şeyden daha iyi, babaların ve oğulların aynı düzeyde konuşmalarına olanak tanırken, kişisel deneyimlerden içeriden bir grup tarihi oluşturarak birlikte yükselmelerine izin vermesidir - istendiğinde yıllar sonra erişilebilecek bir grup tarihi."


"Ancak Cincinnati'nin vatandaşları, kırmızılarını sevdiler çünkü kazandılar, bir önceki yıl adresleri ne olursa olsun. Oyuncuların gömleklerindeki eski İngiliz 'C' harfine sevindiler."


"Uzak oyun tekrarı anında oyun tekrarına dönüşür ve gelecek oyun tekrarı uzakta değildir."


"Yanlışlıklarına rağmen bölgesel bir takımı seçer miyiz çünkü stadyumuna gidebiliriz ve maçlarını televizyonda izleyebilir miyiz? Yoksa favori takımımızı seçerken özellikle cazip bir oyuncusu var mı, bir Barry Bonds veya bir Ichiro?"


"Bahçede bir atış için bir eldiven takmak, bir beyzbol maçını izlemek veya sadece beyzbol günlerimiz üzerine düşünmek, tekrar oyuncu oluyoruz, sonsuza kadar genç."


"Sonunda, bizler için birkaç şanslı kişi dışında, büyük zamanlı beyzbol oynamanın hayali, yetişkin işlerine geçmek için terk edilir."


"Birçokumuz için spor, hayatımızdaki süreklilik sağlamış, geride bıraktığımız aileye alternatif bir aile sunmuştur. Bize konuşacak bir şey, övünecek bir şey, önemsenecek bir şey verir."


"Benim bencil endişem, sınıf arkadaşlarımla ilişkilenememe ihtimalimin daha az olmasıydı, çünkü onlar benim eşsiz şekilde işkence görmüş yaşam yolculuğumu ve dolayısıyla beni hiçbir şey bilmezdi. "


"Birinin öğreneceği ilk derslerden biri, beyzbolun her şeyin, mutlaka her şeyin olduğudur. Sadece iki gün önce, bu yazıyı yazdığım gün, beyzbol tarihinde daha önce hiç yaşanmamış bir şey oldu."


"Oynayacağımızı planlamak: bu, bugün emeklilik için tasarruf etmenin anlamıdır - ve bu oyunun doğasına aykırıdır, tamamen iş tanımı içindedir ve ölüm gerçeğinin mutlulukla bilincinde değildir."


"İstihdam veya iklimsel rahatlama arayışında, gönüllü olarak uzak ailelerimizden ve daha uzun geçmişimizden sürgün yaşarız, ama kendimizden ve kendi geçmişimizden kaçınılmaz sürgündür."


"Oyun eski kahramanlarımızın yaşlanmasına rağmen - Dylan Thomas'ın dizelerindeki 'yazın çocukları yıkımda' - biz aynı görünüyoruz."


"Ulusal Lig, bir sermayenin işçi üzerindeki kontrolünü sağlamaya yönelik bir girişim olarak bir sonraki yıl doğdu."


"Yetmişlerde, oyunun öldüğüne dair çok fazla keder ve yas vardı."


"Bu, sadece hayranların büyük lig takımlarına olan ilgisini değil, aynı zamanda minör ligleri ve hatta Küçük Ligleri de aydınlatıyor."


"Bu, tam anlamıyla Yunanca anlamında nostaljiydi: eve ve aileye dönememenin acısı."


"Biz hayranlarız çünkü oyun aynı zamanda yerel gururumuza, kendimizi Amerikalılar olarak düşünmenin zevkine, ancak başka kasaba sakinlerinden, başka eyaletlerden, başka bölgelerden farklı olduğumuz gerçeğine hitap eder."


"Bu erkeklerin profesyonel olduklarını, hizmetlerinin teklife açık olduğunu ve çantalarının hazır olduğunu biliyoruz, ama onları kendiümüz olarak çağırıyoruz ve başarılarından kişisel, hatta şehirsel gurur duyuyoruz."


"Çocukken neden oynadığımızın nedeni, çünkü bu bizim işimiz olduğu veya öğrenme şeklimiz olduğu için değil, her iki ifade de doğrudur; oynuyoruz çünkü mutluluk için bağlıyız, insanlar olarak zorunlu."


"Evet, hepsini önce gördük. Ve evet, tarih dersi almayanlar onu tekrarlamaya mahkumdur. Ama hayır, gökyüzü düşmüyor - beyzbol o kadar harika bir oyun ki ne sahipler ne de oyuncular onu öldüremezler. Bazı gerekli katliamlardan sonra, piyasa güçleri galip gelecektir."


Tepkiniz?

0
ÇOK KOMİK
0
SEVDİM
0
SADE
0
VAY CANINA
0
KOMİK
0
KÖTÜ!
0
BERBAT
0
MÜKEMMEL!
0
KIZDIM